Кафедра "Автомобілі та транспортний менеджмент"

Історична довідка

Підготовка спеціалістів зі спеціальності "Автомобілі та автомобільне господарство" проводиться з 1975 року. Ініціатором відкриття спеціальності було Міністерство автомобільного транспорту України та виробниче об'єднання "Вінницяавтотранс". У зв'язку з великим попитом на спеціалістів автомобільного профілю у Вінницькій, Хмельницькій, Черкаській та Житомирській областях наказом Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти України № 480 від 19.12.1979 року була створена кафедра "Автомобілі та автомобільне господарство".
      Організатором і першим завідувачем кафедри був кандидат технічних наук, доцент Ребедайло Вадим Миколайович, який очолював кафедру з 1979 по 1982 рік та з 1994 по 2000 рік.
      У ці роки створювалась матеріально-технічна база кафедри, розроблялось та впроваджувалось у навчальний процес навчально-методичне забезпечення дисциплін, проводились наукові дослідження разом з інститутом "Державтотранс НДІпроект" щодо удосконалення діагностичного обладнання та організації перевізного процесу.

З 1982 по 1991 рік завідувачем кафедри був кандидат технічних наук, доцент Сапон Микола Степанович. В цей період проводилась активна робота по розвитку матеріально-технічної бази кафедри, виконувались наукові дослідження з впровадження централізації виробництва технічного обслуговування і ремонту автомобілів на регіональному рівні;

В 1991-1992 роках посаду завідувача обіймав кандидат технічних наук, доцент Кашин Валерій Володимирович. В той час проводились наукові дослідження з створення несучих систем плаваючого автомобіля виготовлених із композиційних матеріалів, для порятунку космонавтів.

З 1992 по 1994 рік очолював кафедру доктор технічних наук, професор Пономарчук Анатолій Феодосійович.

З 2000 по 2002 рік завідувачем кафедри був кандидат технічних наук, професор Савуляк Валерій Іванович. В цей період розпочато дослідження щодо вдосконалення організації перевезення пасажирів електротранспортом в м. Вінниця.

В 2002-2005 роках посаду завідувача обіймав доктор технічних наук, професор Анісімов Віктор Федорович. В той час проводились наукові дослідження пов'язані з поліпшенням експлуатаційних характеристик дизельних двигунів.

З 2006 року кафедру очолює доктор технічних наук, професор Біліченко Віктор Вікторович. Під його керівництвом виконано роботу по наступним держбюджетним темам:"Розробка концепції розвитку пасажирського автомобільного транспорту з метою оптимізації маршрутної мережі у м. Вінниця" (2007 р.), "Розробка проекту організаційно-технічного розвитку системи пасажирських перевезень м. Могилів-Подільський" (2008р.); "Оптимізація організації автомобільних пасажирських перевезень в м. Вінниці з урахуванням приміських маршрутів" (2008 р.), «Дослідження попиту населення на пасажирські перевезення міським електротранспортом в м. Вінниці» (2011р.), «Розробка проекту розвитку маршрутної мережі пасажирського автомобільного транспорту м. Вінниці» (2012р.).

Головна сторінка | Історична довідка | Склад кафедри | Навчально-методична робота |Наукова діяльність | Матеріально-технічна база | Новини